YouTube Nedır? Kanal Nasıl Acılır? YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır?

YouTube Nedır? Kanal Nasıl Acılır? YouTube'dan Nasıl Para Kazanılır?

YOUTUBE NEDİR? 

15 Şubat 2005 yılında kurulan YouTube, video paylaşma ve izleme platformudur. Öncelikle PayPal çalışanları tarafından kurulmuş ardından 2006 yılında Google’a satılmıştır. İçerisinde binlerce içerik barındıran videolara sahiptir. Eğlence, bilim, sanat, oyun, tarih ve birçok içerikli video vardır. YouTube videolarında genel olarak müzik klipleri çok izlenmektedir. En çok izlenen video ise Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee klipidir. Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan YouTube Türkiye’de de büyük kitlelere sahiptir. YouTube videoları çeken ve çok fazla aboneye sahip olan kişilere YouTuber denmiştir. YouTube takipçi al gibi hizmetleri kullanarak sizde YouTuber olabilirsiniz. Ülkemizde ilk akla gelen Youtuberlar; Barış Özcan, Enes Batur, Danla Bilic, Reynmen, Orkun Işıtmak gibi Youtuberlardır. YouTube artık dünyada televizyonun yerini almış ve her geçen gün kitlesini arttırmaktadır. 

YOUTUBE KANALI NASIL AÇILIR?

YouTube bir çok kullanıcının video paylaştığı bir platformdur. YouTube üzerinden video paylaşımı yapabilmek için kendinize kanal açmanız gerekir. YouTube da kanal açmak çok kolaydır. Birkaç işlemle kanal açabilirsiniz. Kanal açarken kişisel hesap şeklinde veya isteğe bağlı olarak işletme adı da kullanabilirsiniz. Kanal açmanın yolu şu şekildedir. YouTube da Gmail hesaplarını kullanarak oturum açmalısınız. Oturum açtıktan sonra sol üst köşede bulunan ‘kanal oluştur’ alanına tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra Marka Hesap adınızı girin ve kanalınızı oluşturmuş olursunuz. Kanal açmak çok kolay ama kanalı büyütmek ve popüler hala getirmek zor olanıdır. YouTube da paylaştığınız videolar ne kadar izlenirse popülerlik yolunda o kadar büyük adımlar atmış olursunuz. Sitemiz Medyacenter.net üzerindeki youtube 1000 saat izlenme satın al hizmetleri ile izlenme sayınızı arttırabilir siz de YouTuber olabilirsiniz.

YOUTUBE KANALINDAN NASIL PARA KAZANILIR?

YouTube da para kazanmanın bazı şartları bulunmaktadır. YouTube kanalınızın 1 yıl içerisindeki izlenme süresi 4 bin saatlik izlenme süresine ulaşmış olmalıdır. Bunun için sitemizde bulunan youtube 4 bin saat izlenme satın al hizmetinden faydalanabilirsiniz. En az 1000 aboneye sahip olmalı ve bağlı bir AdSense hesabına sahip olmalısınız. Ardından içerik üreticilerinin YouTube’dan gelir elde etmesini sağlayan YouTube İş Ortağı Programı’na başvurmalısınız. Başvurunuz tamamlandıktan sonra kanalınız ve içeriklerini incelenerek para kazanma politikalarına ve topluluk kurallarına uyup uymadığınız kontrol edilecek ve tüm kontrolleri geçtiyseniz YouTube İŞ Ortağı Programı’na dahil olabilirsiniz. 

YouTube da para kazanma yolları ise şu şekildedir. Birinci yol reklam vererek reklamlardan para kazanabilirsiniz. Super Chats ve Super Stickers yolları ile para kazanabilirsiniz. Ürün satarak para kazanabilirsiniz. YouTube ile bir müzik kariyerine sahip olabilir ve bu yol ile de para kazanabilirsiniz. YouTube da iş kurabilir, markalar ile anlaşmalarla yaparak para kazanabilirsiniz.